Październik

 

i od razu święto – Międzynarodowy Dzień Muzyki a w Mediatekce jak co roku Muzyczny Październik, tym razem wyjątkowy, okraszony ciekawymi spotkaniami, warsztatami, koncertem.

A więc ....rozpoczynamy z przytupem, już

2 października o 18:30 naszym i Państwa gościem będzie Piotr Stelmach, który w towarzystwie Leszka Biolika( basista zespołu Republika) opowie o Grzegorzu Ciechowskim i o książce, którą popełnił znany dziennikarz Radiowej Trójki.

24 października Izabela Klebańska nieco młodszym słuchaczom przekaż wiedzę muzyczną w niezwykle wesoły i przystępny sposób.

Gdzieś pomiędzy tymi wydarzeniami odbywać się będą lekcje multimedialne, warszaty, wykłady.

 

Uczniowie jastrzębskich szkół podstawowych mogą wziąć udział w Międzyszkolnym konkursie plastycznym "Zanurzeni w muzyce", który polega na wykonaniu portretu ulubionego bohatera literackiego w trakcie gry – trudne? Nie - wymaga tylko chęci i puszczenia wodzów wyobraźni – konkurs oczywiście z nagrodami.

 

I na koniec - podsumowanie tych wydarzeń – 25 10.2018 od 17:30 – impreza finałowa "Dźwięki literatury", podczas której Fundacja Harmonicznego Chaosu pokaże nam jak można "czytać" poezję, wręczymy nagrody laureatom konkursu plastycznego i wysłuchamy polskich interpratacji pięknych pieśni znanego barda Leonarda Cohena w koncercie "Lubię gadać z Leonardem" w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem.

Wstęp na wszystkie imprezy WOLNY! Jak zawsze w Bibliotece!

 

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów jastrzębskiej ksiażnicy, w której znajdziecie:

nagrania Grzegorza Ciechowskiego, Obywatela GC, Republiki, Leonarda Cohena, książki Izabeli Klebańskiej oraz literatury dotyczącej zespołu Republika i Grzegorza Ciechowskiego.

 

 

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

Czerwiec 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
NAJNOWSZE FILMY
 

Zasmakuj w muzyce

 

Zasmakuj w komiksach

 

Zasmakuj w czasopismach

 

Zasmakuj w literaturze dziecięcej

 

Zasmakuj w litaraturze czeskiej

 

Legimi - Polecane #4

 

Legimi - Polecane #3

 

Legimi - Polecane #2

 

Legimi - Polecane #1

 

Legimi - film instruktażowy

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.