Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Przygodowa Noc Bibliotek 2019

Przygodowa Noc Bibliotek 2019

Przygodowa Noc Bibliotek 2019 jest twórczym projektem pełnym różnorodnych aktywności adresowanym do mieszkańców miasta – dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jest to popołudniowo-nocne wydarzenie, które w niekonwencjonalny sposób promuje kulturę, czytelnictwo oraz Bibliotekę jako otwartą i dostępną instytucję kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Noc Bibliotek to niecodzienne spotkanie z literaturą i jej gwiazdami. W programie znajdą się podróżnicze spotkania i nie tylko.

Przygodowa Noc Bibliotek 2019 obędzie się 05.10.2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Wielkopolskiej 1a.

Realizacja zadania rozpocznie się od wydarzeń adresowanych do dzieci, będą to: warsztaty artystyczne „Palcem po mapie”, warsztaty podróżnicze, występ kuglarza, następnie dla młodzieży i dorosłych  zaprezentowany będzie artystyczny spektakl słowno-muzyczny MAŁY KSIĄŻE NA SZEŚCIU KONTYNENTACH w wykonaniu Marka Tomalika wraz z Zespołem Czerwie, spotkanie z podróżniczką Anną Jaklewicz, Winyl Giełda – giełda płyt analogowych oraz wymiana książek w mobilnej bibliotece.

Głównym założeniem zadania jest kształtowanie i rozwijanie postaw prokulturowych, wzmacnianie tożsamości kulturowej oraz zachęcanie mieszkańców Jastrzębia-Zdroju do aktywnego uczestnictwa                                  w kulturze. W dobie cyfryzacji i nowych technologii projekt ten jest interesującą i zróżnicowaną propozycją kulturalną, zachęcającą mieszkańców miasta do twórczego spędzenia czasu wolnego.

5 października 2019 r.

godz. 16:00                       

  • Hapijama Fun Art – występ kuglarski dla dzieci
  • POZNAJEMY ŚWIAT: W indiańskiej wiosce; Między nami Indianami – warsztaty podróżnicze dla dzieci
  • Palcem po mapie – warsztaty plastyczne dla dzieci
  • Winyl Giełda – giełda płyt analogowych

 

godz. 18:00         Tajemnice Indonezji – spotkanie z podróżniczką Anną Jaklewicz

 

godz. 19:00         Mały Książę na sześciu kontynentach – spektakl muzyczny w wykonaniu Marka Tomalika i Zespołu Czerwie

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków FUNDACJI JSW

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68