Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

STYCZEN

STYCZEN

Australijczyk / Marek Niedźwiecki. - Warszawa : Wielka Litera, 2015.

Wspaniale ilustrowana zdjęciami autora książka o drugiej, obok radia, miłości Marka Niedźwieckiego. Słynny prezenter radiowej Trójki, legendarny twórca Listy Przebojów Programu Trzeciego nie ukrywa, także w swych audycjach, swej fascynacjikrainą po drugiej stronie globu. Przez wiele lat podróżował, zwiedzał i fotografował Australię wzdłuż i wszerz : od Port Darwin po  Melbourne i od Perth po Brisbane. Na całość składają się króciutkie notki dotyczące danego miejsca, zjawiska, tematu, okraszone wysokiej klasy fotografiami- trzeba przyznać że Pan Niedźwiecki obok talentu muzycznego i radiowego, ma też smykałkę do "pykania" fotek. Książka ciekawa , i co ważne, estetycznie wydana. 

 

Shantaram /Gregory David Roberts. - Warszawa : Świat Książki, 2008.

Niewiarygodne w tej książce jest to , że ewolucja duchowa głównego bohatera zdarzyła się naprawdę i boży pokój ( ind. shantaram!) zagościł w sercu G.D.Robertsa - wcześniej bandyty i awanturnika, ściganego przez całą australijską policję. Poruszające są nie tylko opisy przestępczego półświatka indyjskiej mafii, slumsów i koszmaru więzienia, ale też rodzącej się fascynacji kulturą, filozofią i duchowością Indii. 800 stron do zaczytania, właściwie nie da się streścić tej świetnej i pasjonującej książki - serdecznie namawiamy do jej przeczytania.

 

Australia : gdzie kwiaty rodzą się z ognia / Marek Tomalik.

Znany podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, a także pasjonat i znawca Australii ukazuje przedmiot swej fascynacji w formie podróżniczej książki. Jastrzębskim czytelnikom pan Marek nie jest obcy - w maju 2015 roku gościł u nas podczas Dni Otwartych Biblioteki, opowiadając m.in. o wyprawie w amazońską dżunglę w poszukiwaniu krwawego plemienia Yanomami. Podróż do Australii jest znacznie spokojniejsza , ale, jak podkreśla autor Australia to jego miejsce na Ziemi, i mógłby tam spędzić całe życie. Ciekawe reportaże kolejnego, zakręconego Antypodami dziennikarza. Chorzy na Australię?

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68