Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

STYCZEŃ 2021 - POLECAMY

STYCZEŃ 2021 - POLECAMY

Gorące lato ; grzeszne opowieści / Paulina Świst i in. - Warszawa : Wydawnictwo Akurat, 2020.

Nieco prowokacyjny tytuł w czasie, gdy z niecierpliwością oczekujemy na śnieżną biel za oknem. Zróbmy jednak przyjemność tym, którzy kochają ciepło i słońce - chyba trochę na upały poczekają... Zbiór opowiadań znanych postaci polskiej literatury z wakacyjmym romansem w tle, niepozbawionych romantyzmu, namiętności i erotycznej gry. Kiedyż nadejdzie czas gorącego lata, szumu morskich fal i opalonych ciał? Spokojnie, doczekamy się. A tymczasem ...

Jesień / Ali Smith ; przeł. Jerzy Kozłowski. - Warszawa : W.A.B., 2020.

Jesień to pierwsza odsłona cyklu Pory roku autorstwa szkockiej pisarki Ali Smith, finalistka Nagrody Bookera na książkę roku, mądra opowieść o miłości czasie i starzeniu się. Główni bohaterowie to trzydziestokilkuletnia Elisabeth i jej niemal stuletni sąsiad Daniel. W tej książce historie spadają z drzew niczym liście jesienną porą. To piękna i wzruszająca opowieść pełna wspomnień marzeń i ulotnych chwil złapanych i zatrzymanych w czasie.  

Zbrodnie zimową porą / Agatha Christie. - Wrocław ; Wydawnictwo Dolnośląskie, 2020.

Choć autorka 12 opowiadań zawartych w tomiku jest uważana za najsłynniejszą twórczynię kryminałów w historii, to trudno uwierzyć że łącznie wydano dotychczas 2 miliardy (!) egzemplarzy jej utworów. Bohaterami niniejszych krótkich opowiadań są oczywiście Panna Marple i Herkules Poirot. Ich przenikliwe dedukcyjne rozumowania kończą się nieuchronnie wykryciem autora zbrodni, a my siadając wygodnie w fotelu z gorącą herbatą i książką w dłoni możemy ekscytować się podczas długich zimowych wieczorów pasjonującą lekturą. 

Sztuka dawania prezentów / Anna Szczęsna. _ Białystok : Wydawnictwo Kobiece, 2020.

Przestworzone rzeczy / John Lennon ; przeł. Filip Łobodziński. - Stronie Śląskie : Biuro Literackie, 2020.

W piekle pandemii : powieść o lekarzach, miłości i poświęceniu / Jolanta Kosowska. - Gdynia : Wydawnictwo Novae Res, 2020.

Fragmenty dziennika SI / znalazł Łukasz Zawada. - Warszawa : Nisza, 2018.

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68