Tydzień Bibliotek w Filii nr 1

W ramach "Tygodnia Bibliotek" w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej gościliśmy uczniów pięciu klas nauczania poczatkowego ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jastrzebiu-Zdroju. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy w Bibliotece, jej zbiorami i budową książki, wykonały barwne zakładki do książek; brały także udział w innych zadaniach i pracach plastycznych propagujących czytelnictwo. Natomiast w grupie 5/6-latków z Publicznego Przedszkola nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników Biblioteki. W kręgu inspiracji książką przeprowadzono też cykliczne warsztaty rodzinne "Czytusie", zajęcia artystyczne "Akwarelka" oraz zajęcia z papieroplastyki (origami, irs folding).