Tydzień Bibliotek w Filii nr 3

Tydzień Bibliotek  Filia nr 3 rozpoczęła spotkaniem z przedszkolakami pt. Biblioteka inspiruje do zabawy. Dzieci wysłuchały opowiadania, bawiły się na świeżym powietrzu oraz wykonały ciekawą pracę plastyczną. Następnego dnia odbyły się  warsztaty dla przedszkolaków, w trakcie których powstały instrumenty i obiekty dźwiękowe, zbudowane głównie z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Warsztaty te prowadził Tomasz Manderla  twórca Laboratorium TrzaskoDźwięków. Kolejną propozycją  były warsztaty literacko-edukacyjne z  elementami arteterapii dla uczniów szkoły podstawowej. Zajęcia poprowadziła Monika Breś, wychowawca Zespołu Ognisk Wychowawczych w Jastrzębiu Zdroju.  Pod hasłem Biblioteka inspiruje młodych odbyło się również spotkanie z adwokatem. Uczniowie I LO oraz V LO w Jastrzębiu-Zdroju rozmawiali z zaproszonym gościem Bartoszem Janeckim na temat dróg dojścia do zawodu prawnika, charakteru studiów i możliwościach pracy.