Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Tylko w lutym

Tylko w lutym

Polecamy kilka ciekawych naszym zadaniem filmów, które pojawiły sie w zbiorach Mediateki

BRACIA SISTERS

Ekranizacja znanej powieści Patricka de Witta. Dwaj bracia Eli (Joaquin Phoenix) i Charlie Sisters (John C. Reilly) mają zabić poszukiwacza złota, który oszukał ich szefa. Głównych bohaterów poznajemy  podczas podróży pośród gór Oregonu,która  będzie testem rodzinnych więzi. Film jest innym spojrzeniem na western  jako na niebezpieczne, błyskotliwe i poruszające dociekanie, co to znaczy być prawdziwym mężczyzną.

 

AQUAMAN

Akcja filmu rozgrywa się w rozległym podwodnym świecie Siedmiu Mórz i opowiada historię pochodzącego z Atlantydy półczłowieka Arthura Curryego. Wyrusza on w podróż swojego życia podczas której będzie się musiał zmierzyć  ze swoim pochodzeniem a także odkryć, czy jest godzien wypełnić swoje przeznaczenie aby zostać królem.

Film oparty o komiks.

 

CHŁOPIEC Z BURZY

Ekranizacja jeden z lepszych powieści dla młodzieży, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni dającej siłę na całe życie.

Główny bohater Michael zamieszkuje wraz z tatą małą chatkę nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Z jednym z nich zwanym Panem Percivalem zaprzyjaźnia się. Nadchodzi jednak taki moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić chatkę na plaży.

 

SŁOŃCE TEŻ JEST GWIAZDĄ

Ona i on, pochodzący z zupełnie różnych środowisk, zakochują się w sobie, ale mają tylko jeden dzień. Nazajutrz dziewczyna zostanie deportowana. Natasha pochodzi z Jamajki,  mieszka w Nowym Jorku, gdzie ma swoje życie, przyjaciół.  Jednak przebywa w USA nielegalnie,  wkrótce ma zostać deportowana i wtedy na jej drodze pojawia się Daniel. Czy można zakochać się w ciągu kilku godzin?  Zresztą, po co jej miłość, skoro niebawem znajdzie się w obcym kraju, wśród obcych ludzi…

 

POLEGAJ NA MNIE

Film oparty na bestsellerowej powieści Willy'ego Vlautina. Niezwykła opowieść o przyjaźni i nadziei.

Piętnastoletni Charley (Charlie Plummer)  przeprowadził się z ojcem na przedmieścia Portland a że nie wiedzie się im zbyt dobrze, chłopak decyduje się podjąć pracę przy lokalnym torze wyścigów konnych. Sumienny, kochający zwierzęta nastolatek zaprzyjaźnia się dżokejką Bonnie (Chloë Sevigny) i jej trenerem Delem (Steve Buscemi), a stajnia wkrótce staje się jego drugim domem. Gdy pewnego dnia Del decyduje się oddać do rzeźni schorowanego byłego czempiona o imieniu Pete, Charley nie może się z tym pogodzić. Wykrada konia i na jego grzbiecie wyrusza w podróż do Wayoming, by odnaleźć dawno niewidzianą ciotkę i miejsce, gdzie Pete będzie mógł dożyć spokojnej starości.

 

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68