Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

W kwietniu polecamy

W kwietniu polecamy

Opakowania

Kwietniowe propozycje rozpoczynamy od książki Moniki Ratajczyk Opakowanie jako narzędzie oddziaływania na nabywców : zarządzanie opakowaniem w przedsiębiorstwie, o której sama pisze, że chciała (…) usystematyzować dotychczasową wiedzę o opakowaniu, a także zaktualizować ją o te obszary, które dotychczas nie były uwzględniane w rozpoznaniu naukowym (…). Publikacja podzielona została na trzy główne rozdziały: Opakowanie w marketingowym piśmiennictwie naukowym, Oddziaływanie opakowania na decyzje zakupowe konsumentów, Znaczenie opakowania na rynku – wyniki badań własnych, w których omówiono m.in.: zagadnienia związane z ewolucją roli opakowania w działalności przedsiębiorstw, klasyfikacją i funkcjami opakowań, procesami projektowania opakowania w przedsiębiorstwie, zakupy racjonalne a emocjonalne, rolę opakowania w decyzjach zakupowych konsumentów, opakowanie i jego design jako źródło emocji i doznań konsumentów, rolę opakowania w procesie zakupowym,  propozycje typologii konsumentów ze względu na wrażliwość na opakowanie. Publikacja skierowana jest  do studentów nauk o zarządzaniu i marketingu. Zainteresować może również środowisko naukowe oraz praktyków biznesu.

Opakowanie jako narzędzie oddziaływania na nabywców : zarządzanie opakowaniem w przedsiębiorstwie / Monika Ratajczyk. - Warszawa : Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, copyright 2021

Diabeł w kulturze polskiej

Książka Michała Rożka Diabeł w kulturze polskiej skierowana jest do wszystkich miłośników etnografii, folkloru, wierzeń i podań ludowych. Jest to przegląd motywów diabła, głęboko zakorzenionych w kulturze śródziemnomorskiej, tradycji judeochrześcijańskiej, których elementy sięgają do Persji. Autor w przyjazny sposób przedstawia informacje o wizjach diabła w religiach świata oraz omawia ich wpływ na pojawiający się jego wizerunek w Biblii i w świadomości polskiego społeczeństwa.

Diabeł / Michał Rożek. - Poznań : Replika, copyright 2021

Nigella

Ikony współczesnego gotowania – Nigelli Lawson – nie trzeba przedstawiać. Brytyjska dziennikarka i prezenterka telewizyjna znana jest przede wszystkim jako prowadząca kulinarny program i autorka książek kucharskich. Jej najnowsza publikacja Zrób, zjedz, powtórz. Składniki, przepisy i opowieści już od ubiegłego roku gości w polskich księgarniach i bibliotekach. W rozmowie z Anną Gacek, w kwietniowym numerze „Zwierciadła”, Nigella Lawson opowiada m.in. o swojej pasji kulinarnej, o tym jak pandemia zmieniła jej życie,  o pomyśle na najnowszą książkę i o tym czego nie lubi robić w kuchni.

Smak słów / Nigella Lawson, rozm. z Anną Gacek. - „Zwierciadło”, 2022, nr 4, s. 48-52

Szczecin

Szczecin – portowe miasto, które zachwyca historyczną architekturą mieszkalną, platanową aleją i kwitnącymi krokusami. W najnowszym numerze „Twojego Stylu”, Grażyna Saniuk i Monika Szymanik – autorka instagramowego konta „Kamienica w lesie”, zabiorą czytelników na spacer szlakiem zabytkowych willi i w niezwykłą podróż po szczecińskich warsztatach rzemieślniczych.

Żyli długo i w Szczecinie / Grażyna Saniuk ; zdjęcia : Monika Szymanik, Grażyna Saniuk. – „Twój Styl”, 2022, nr 4, s. 172-177

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68