W październiku polecamy

Kalabryjska przestępczość

’Ndràngheta – wywodząca się z Kalabrii jedna z najpotężniejszych włoskich organizacji przestępczych. Swoją działalność prowadzi w blisko 120 krajach. Zajmuje się przemytem kokainy, praniem brudnych pieniędzy, wymuszeniami i przekrętami finansowymi przy dużych zamówieniach publicznych. Pomimo, że istnieje od ponad stu lat, świat dowiedział się o niej niedawno. Więcej na temat ’Ndrànghety opowiada Alex Perry – autor książki Dobre matki – w rozmowie z Michałem Kukawskim.

Włoska robota / Alex Perry ; rozm. Michał Kukawski.// Twój Styl, 2018, nr 10, s. 166-170

Pojemniki wielokrotnego użytku

Foliowe torebki i folia spożywcza dominują na rynku spożywczym oraz w wielu aspektach naszego życia. Pomimo wielu zalet: niska waga, wytrzymałość mechaniczna, niski koszt produkcji – niestety niewiele mają wspólnego ze zdrowiem i ekologią. Na temat oznaczeń zamieszczanych na plastikowych pojemnikach pisze Jarosław Tomaszewski.

Opakowanie warte zdrowia / Jarosław Tomaszewski.// n.p.m. Magazyn Turystyki Górskiej, 2008, nr 10, s. 18-21

Prawda o Bogu

Nowy słownik teologii biblijnej prezentuje kilkaset haseł związanych z najnowszą wiedzą naukową z zakresu teologii biblijnej, literatury i historii starożytnej. Walorem publikacji jest wysoki poziom merytoryczny, który zachęca czytelnika do dalszych, własnych poszukiwań. Słownik wzbogacony został reprodukcjami dzieł sztuki pochodzących z zasobów Muzeów Watykańskich.

Nowy słownik teologii biblijnej / pod redakcją Henryka Witczyka. - Lublin : Towarzystwo Naukowe KUL ; Kielce : Wydawnictwo Jedność, copyright 2017

Ochrona powietrza

Technologie i procesy ochrony powietrza to książka skierowana przede wszystkim do wszystkich zainteresowanych ochroną środowiska, zrównoważonym rozwojem zarówno Polski, jak i Europy oraz ograniczaniem skażenia powietrza. Publikację zasadniczo można podzielić na trzy części. W pierwszej omówiono zagadnienia związane z atmosferą ziemską oraz źródłami i skutkami zanieczyszczenia powietrza. Druga część przedstawia procesy ograniczania emisji zanieczyszczeń (m.in.: procesy absorpcji, adsorpcji, wykraplania pary, procesy membranowe). Część trzecia poświęcona została technologiom ograniczania emisji dwutlenku siarki i węgla, tlenków azotu, lotnych związków organicznych, trwałych związków organicznych, rtęci oraz ogólnym zasadom projektowania tych technologii. Autorzy zaprezentowali również dane związane z rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń w powietrzu atmosferycznym oraz poruszyli kwestię monitoringu i zarządzania jakością powietrza.

Technologie i procesy ochrony powietrza / Grzegorz Wielgosiński, Roman Zarzycki. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, copyright 2018

KALENDARZ WYDARZEŃ

Czerwiec 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
NAJNOWSZE FILMY
 

Zasmakuj w muzyce

 

Zasmakuj w komiksach

 

Zasmakuj w czasopismach

 

Zasmakuj w literaturze dziecięcej

 

Zasmakuj w litaraturze czeskiej

 

Legimi - Polecane #4

 

Legimi - Polecane #3

 

Legimi - Polecane #2

 

Legimi - Polecane #1

 

Legimi - film instruktażowy

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.