W styczniu polecamy

Terapie logopedyczne

Monografia prezentuje istotne kierunki prac nad metodami terapii logopedycznej, zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktyk logopedycznych prowadzonych przez polskich specjalistów. Publikacja podzielona została na dwie części. W pierwszej – poświęconej opisom metod w terapii logopedycznej – omówiono m.in.: metodę werbalno-tonalną, metody behawioralne w terapii osób z autyzmem, metody: SMURF i FTM, relaksację i logorytmikę. Druga część poświęcona została oddziaływaniom terapeutycznym w patologii mowy.

Książka skierowana jest zarówno do logopedów, pedagogów, studentów i słuchaczy studiów logopedycznych a także specjalistów związanych z gerontologią.

Metody terapii logopedycznej / redakcja naukowa Aneta Domagała, Urszula Mirecka. - Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej 2018

Naturalne surowce lecznicze

Leksykon naturalnych surowców leczniczych stanowi zbiór haseł poświęconych podstawowym surowcom leczniczym pochodzenia naturalnego, które stosowane są zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak i tradycyjnej medycynie chińskiej i ajurwedzie. Kompendium powstało w wyniku 25 lat pracy badawczej i zawiera informacje na temat surowców pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego.

Leksykon wzbogacony jest m.in. o słownik wybranych terminów medycznych i filozoficznych z zakresu ajurwedy, propozycje i instrukcje praktycznego postępowania z preparatami, bogaty indeks ułatwiający wyszukiwanie.

Leksykon naturalnych surowców leczniczych : medycyna Zachodu, tradycyjna medycyna chińska, ajurweda / Ilona Kaczmarczyk-Sedlak, Zbigniew Skotnicki. - Kraków : A-ti sp. z o.o. 2018

Marketing i rewolucja cyfrowa

Rewolucja cyfrowa, jaką obecnie obserwujemy, ma wpływ na wszystkie aspekty naszego życia. Książka Marketing w erze technologii cyfrowych : nowoczesne koncepcje i wyzwania prezentuje spektrum trendów i rozwiązań związanych z technologiami cyfrowymi, które mają i będą miały istotne znaczenie dla rozwoju marketingu. Publikacja skierowana jest do studentów m.in.: nowoczesnych technologii w marketingu, nowoczesnych koncepcji zarządzania marketingowego, komunikacji marketingowej, zachowania nabywców, e-marketingu.

Marketing w erze technologii cyfrowych : nowoczesne koncepcje i wyzwania / redakcja naukowa Bogdan Gregor, Dominika Kaczorowska-Spychalska. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN 2018

Górny Śląsk w Polsce Ludowej

Seria „Górny Śląsk w Polsce Ludowej” jest próbą opracowania najnowszych dziejów regionu. Pierwszy tom serii pt. Przełomy i zwroty, zawiera 14 artykułów podzielonych na trzy części. Pierwsza dotyczy okresu 1945-1948, druga omawia momenty kryzysu na Górnym Śląsku (m.in.: październik 1956, interwencja w Czechosłowacji, grudzień 1970, strajki jastrzębskich kopalń). Ostatnia – trzecia – część – Ku wolności zawiera m.in. teksty na temat krwawego grudnia 1981 r., stanu wojennego w województwie opolskim, czy też wizyty Jana Pawła II w 1983 r.

Tom drugi pt. Przywódcy – bohaterowie – wrogowie przybliża ważne postacie związane z regionem. W części poświęconej przywódcom omówiono Mariana Baryłę „Bartka”, Jana Mrochenia, Andrzeja Żabińskiego (członek komisji rządowej, która 3 IX 1980 r. podpisała porozumienie ze strajkującymi górnikami w Jastrzębiu-Zdroju) i Romana Lutmana. Wśród opisanych bohaterów znaleźli się: Szymon Koszyk, Karol Musioł, Wincenty Pstrowski, ks. Emil Kobierzycki, Jan Wyglenda. Jako wrogów uznano: Jerzego Lewandowicza, Ks. Juliusza Bieńka, Herberta Czaję, Jerzego Kurcyusza (adwokat m.in.: Józefa Błauta oskarżonego o strajkowanie w KWK „Manifest Lipcowy”) i Władysława Suleckiego.

Artykuły, zamieszczone w tomie drugim, zaprezentowane zostały podczas opolskiej konferencji naukowej 26 listopada 2014 r. o takim samym tytule zorganizowanej przez IPN Katowice oraz Państwowy Instytut Naukowy – Instytut Śląski w Opolu.

Górny Śląsk w Polsce Ludowej. T. 1, Przełomy i zwroty / pod redakcją Adama Dziuroka
i Bernarda Linka. - Katowice : Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
. Oddział ; Opole : Państwowy Instytut Naukowy - Instytut Śląski 2016

Górny Śląsk w Polsce Ludowej. T. 2, Przywódcy, bohaterowie, wrogowie / pod redakcją Adama Dziuroka i Bernarda Linka. - Katowice : Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Oddział ; Opole : Państwowy Instytut Naukowy - Instytut Śląski 2017

KALENDARZ WYDARZEŃ

Lipiec 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
2019-07-23
godz. 10:00
Mądrzy cyfrowi II edycja

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
23.07.2019. godz. 10:00 - 13:00

2019-07-23
godz. 17:30
Z rzeźbą na ty–warsztaty rękodzieła

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
23-25.07.2019 r. godz. 17:30

tel. (32) 473 10 77

NAJNOWSZE FILMY
 

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

 

Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa

 

Światowy Dzień Poezji

 

Koncert Noworoczny - 04.01.2019

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.4

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.3

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.2

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.1

 

Narodowe Czytanie pod Tężnią

 

70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.