Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

W styczniu polecamy

W styczniu polecamy

Przedsiębiorczość kobiet

Przedsiębiorczość kobiet jest zjawiskiem intensywnie rozwijającym się na całym świecie. W dobie globalizacji, ale również kryzysu gospodarczego i wzrostu bezrobocia, coraz więcej uwagi poświęca się kobietom, ich roli w rodzinie, społeczeństwie, równouprawnieniu płci (gender), ubóstwu krajów Trzeciego Świata i różnicom kulturowym. Tematyka książki autorstwa Adriany Przybyszewskiej związana jest z przedsiębiorczością kobiet, kulturoznawstwem oraz finansami. Publikacja przeznaczona jest dla wszystkich, którzy szukają szerszego spojrzenia na dylematy współczesnego świata.

Przedsiębiorczość kobiet a działalność podmiotów mikrofinansowych w zróżnicowanych uwarunkowaniach kulturowych / Adriana Przybyszewska. – Warszawa : Wydawnictwo CeDeWu Sp. z o. o., 2019


Folklor polski

Interesują Cię tradycje, obrzędy czy sztuka ludowa? Sięgnij po bogato ilustrowany album Folklor polski, który prezentuje dziedzictwo materialne i duchowe wsi najważniejszych regionów etnograficznych Polski (Wielkopolska, region krakowski, Lubelszczyzna, Podhale, Wielkopolska, Górny i Dolny Śląsk, Kaszuby, Kujawy, Kurpie, region łowicki). Autorzy – etnografowie, etnolodzy, historycy i pasjonaci folkloru – barwnie opowiadają o życiu mieszkańców dawniej wsi, sporo uwagi poświęcają dawnym wierzeniom, obyczajom i obrzędom związanym ze świętami kościelnymi, pracą na roli i życiem rodzinnym.

Folklor polski. Sztuka ludowa, tradycje, obrzędy. / Redakcja  A. Willman. – Warszawa : Wydawnictwo SBM Sp. o. o., 2020

Seriale

Jesteś miłośnikiem seriali? Interesuje Cię historia ich powstania i ciekawostki z tym związane? W takim razie mamy coś dla Ciebie – od Batmana do Gry o tron, od Dallas do Detektywa, od Bonanzy po Breaking Bad. Książka 1001 seriali, które musisz obejrzeć, napisana przez międzynarodowy zespół specjalistów, to kompendium wiedzy o najwspanialszych, najbardziej popularnych lub przełomowych produkcjach, jakie powstały od początku istnienia telewizji po współczesność.

1001 seriali, które musisz obejrzeć. - Poznań : Wydawnictwo Publicat S. A., 2020

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68