Letnia akademia kultury i tradycji
2022-07-28 12:27:00

Filia nr 2 Masnówka
ul. Witczaka 3a
tel. 32 476 13 61

Za nami lwia część projektu „Letnia akademia kultury i tradycji” sfinansowanego ze środków Narodowego instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Podczas spotkań „na żywo” w Parku Zdrojowym uczestnicy projektu mieli okazje do przeżycia wydarzeń artystyczno-kulturalnych w otoczeniu przyrody, w przyjaznej atmosferze pełnej otwartości i szacunku. Razem udało nam się stworzyć kreatywną, spokojną przestrzeń do działań artystycznych.

W ramach projektu do tej pory mieszkańcy miasta mieli okazje do udziału w następujących działaniach:

SPOTKANIA Z OPOWIEŚCIĄ: BAŚNIE NA WARSZTACIE – warsztaty storytellingu prowadzone przez Mateusza Świstaka.

PAPIEROWE ŚWIATY – warsztaty origami, podczas których zajmowaliśmy się tworzeniem przestrzennych form z arkusza papieru.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE, które przeniosło widzów w dawne czasy do świata pełnego tajemnic.

PAPIEROWE INSPIRACJE – warsztaty introligatorskie, podczas których tworzyliśmy notesy. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać spersonalizowane notatniki używając do tego niekonwencjonalnych surowców, w tym papieru recyklingowego.

ŁĄCZY NAS PAPIER – warsztaty tworzenia ludowych wycinanek.

A przed nami jeszcze dwa ciekawe wydarzenia, na które już dziś serdecznie zapraszamy:

03.08.2022 r., godz. 16:00 PAPIERKOWA ROBOTA – warsztaty bibułkarskie będące doskonałą okazją do rozmowy o kulturze i lokalnych tradycjach.

17.08. 2022 r., godz. 16:00 PAPIEROWA HISTORIA – warsztaty czerpania papieru. Będzie to okazja do zapoznania się z historią papiernictwa oraz idealny sposób na naukę poprzez twórczą zabawę.