Zakończenie projektu Letnia Akademia Kultury i Tradycji

Filia nr 2 Masnówka
ul. Witczaka 3a
tel. 32 476 13 61

Za nami projekt  „Letnia akademia kultury i tradycji” sfinansowany ze środków Narodowego instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Wszystkie działa inspirowane były papierem, który stał się punktem spajającym międzypokoleniowe spotkania integracyjne. Uczestnicy poznali jego historię, zaznajomieni zostali z procesem jego produkcji oraz zastosowaniem w sztuce.

W ramach projektu mieszkańcy miasta brali udział w następujących działaniach:

SPOTKANIA Z OPOWIEŚCIĄ: BAŚNIE NA WARSZTACIE – warsztaty storytellingu prowadzone przez Mateusza Świstaka.

PAPIEROWE ŚWIATY – warsztaty origami, podczas których zajmowaliśmy się tworzeniem przestrzennych form z arkusza papieru.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE, które przeniosło widzów w dawne czasy do świata pełnego tajemnic.

PAPIEROWE INSPIRACJE – warsztaty introligatorskie, podczas których tworzyliśmy notesy. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać spersonalizowane notatniki używając do tego niekonwencjonalnych surowców, w tym papieru recyklingowego.

ŁĄCZY NAS PAPIER – warsztaty tworzenia ludowych wycinanek.

PAPIERKOWA ROBOTA – warsztaty bibułkarskie będące doskonałą okazją do rozmowy o kulturze i lokalnych tradycjach.

PAPIEROWA HISTORIA – warsztaty czerpania papieru. Będzie to okazja do zapoznania się z historią papiernictwa oraz idealny sposób na naukę poprzez twórczą zabawę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w projekcie.